HomeSpektakleCo w trawie piszczy

Co w trawie piszczy

Kameralny spektakl w technice teatru cieni dla dzieci w wieku 1-4 lat oraz ich rodziców.

Pierwszy spektakl Teatru Figurki adresowany do dzieci najnajmłodszych. Ta historia nie dzieje się ani dawno dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie tutaj małą mrówkę, dźwigajca zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół, które robią sobie wyścigi do kwiatka i pająka, który nie ma się z kim bawić.

Spektakl zrobiliśmy dla naszych najnajów: Ani, Oliwki, Julka i Ludwisia, ale zagramy go dla wszystkich dzieci od 1 do 4 roku życia, które zechcą do nas przyjść.

Produkcja spektaklu została dofinansowana z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, program Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Spektakl nie powstałby bez życzliwości i pomocy pani dyrektor Ewy Różańskiej i pracowników Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Bardzo Wam dziękujemy.

 

Czas trwania: 30 minut.

Po spektaklu zapraszamy do cieniowej zabawy.

 

TWÓRCY

scenariusz: zespół

reżyseria: Dagmara Żabska

muzyka: Andrzej Bonarek

scenografia: Beata Klimkowska

lalki, obsada: Dominika Kaczmarek, Mateusz Wróbel

produkcja: Marta Hankus, Andrzej Pietyra, Anna Żebracka

PREMIERA

premiera online 12 grudnia 2020

 

Strony
Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera TFK.