Pępuszek – premiera spektaklu dla najnajów

Odkryjcie świat pełen miękkości, czułości i zachwytu nad wyjątkowością ciała. Spektakl „Pępuszek” to multisensoryczna opowieść o odkrywaniu swojej indywidualności, pierwszych powitaniach ze światem i „zwykłych” rzeczach, które okazują się niezwykłe, gdy tylko przyjrzymy się im bliżej. Spektakl dla maluszków został wyłoniony w ramach konkursu programowego Przestrzeni Sztuki.

Pępek to mały, ale wyjątkowy punkt na ciele, który pobudza wyobraźnię, bawi i zaskakuje. Czy to tunel, który prowadzi do tajemniczych krain? Może to ziarenko, z którego coś wyrośnie?

Zapraszamy dzieci w wieku 0-4 lata do przyjaznej, multisensorycznej przestrzeni stworzonej specjalnie dla nich. Wspólnie będziemy odkrywać faktury, kolory, dźwięki i zapachy. Spektakl jest dostępny i otwarty na osoby z różnorodnymi potrzebami.

Działania są zaprojektowane tak, aby były możliwe do wykonania przez dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Nadrzędnym zmysłem odbioru spektaklu będzie dotyk, choć działania zostały tak zaprojektowane, aby wzrok nigdy nie był jedynym zmysłem odbiorczym. Spektakl będzie więc dostępny dla dzieci słabowidzących i niewidomych. Dla dzieci słabowidzących pomocne będą także zastosowane w scenografii kontrasty.

W spektaklu nie będziemy używać słów, a jedną z wykonawczyń będzie niesłysząca aktorka. Spektakle prezentowane w Nowohuckim Centrum Kultury będą również tłumaczone na PJM.

Koncepcja i reżyseria: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
Scenografia i kostiumy: Ewelina Brudnicka
Muzyka: Piotr Śnieguła
Występują: Patrycja Jarosińska, Katarzyna Peplinska-Pietrzak

Terminy:
23.11.2024, godz. 16:00 (spektakl tłumaczony na PJM)
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 w Krakowie
24.11.2024, godz. 10:30 (spektakl tłumaczony na PJM)
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 w Krakowie
28.11.2024, godz. 9:00 i 11:00 (pokazy dla grup zorganizowanych)
Klub Aleksandry, ul. Aleksandry 1 w Krakowie

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Strony
Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera TFK.