Teatr Figurki dla przedszkoli!

Teatr Figurki  serdecznie zaprasza przedszkolaków, uczniów i nauczycieli do wspólnego odkrywania teatru! Wszystkim naszym spektaklom towarzyszą warsztaty, dzięki czemu dzieci nie tylko oglądają przedstawienie, ale również aktywnie uczestniczą w wydarzeniu.  Do każdego spektaklu przygotowaliśmy kilka scenariuszy zajęć, które można wykorzystać w pracy w przedszkolu i szkole.

 

CO PROPONUJEMY?

STARANNIE PRZYGOTOWANY  REPERTUAR

Jako jedyny teatr w Krakowie proponujemy spektakle teatru cieni i teatru papieru!

Nasze spektakle konsultujemy z pedagogami i dziećmi z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Wszystkie dzieci, również te najmłodsze, zapraszamy na „Cieniowanki”, „Opowieści dla Sofiki” oraz „Papier kamień i wyspę skarbów”.

Trochę starsze dzieci, od 5  roku życia zapraszamy na „Iris i Tęczowe Drzewo” oraz „Pana Twardowskiego”.

W grudniu, specjalnie na Mikołajki –  pojawi się nowy spektakl, w którym zdradzimy kilka sekretów mikołajowej fabryki prezentów i wspaniałych elfów!

WARSZTATY

Specjalnością zespołu są zajęcia z teatru cieni – wiemy o nim prawie wszystko. Wymyślamy z dziećmi cieniowe opowieści, robimy lalki, eksperymentujemy z światłem. Drugim ważnym obszarem jest plastyka. Na naszych zajęciach dzieci będą przygotowywać własne lalki, kostiumy i elementy scenografii.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

„7 kroków do teatru w przedszkolu” to cykl szkoleń, w trakcie których uczymy jak wymyślać z dziećmi spektakle, pokazujemy techniki teatralne, które sprawdzają się w pracy z małymi dziećmi i zdradzamy tajemnice naszych scenografek. Raz w miesiącu zapraszamy na nieodpłatne warsztaty z dziecięcego teatru!

 

JESIENNY REPERTUAR:

CIENIOWANKI (3+)  25-29 września oraz 27-30 listopada

IRIS I TĘCZOWE DRZEWO (4+)  6-16 listopada

PAN TWARDOWSKI (5+)  30-31 października, 20-23 listopada

OPOWIEŚCI DLA SOFIJKI (3+) 10-20 października

PAPIER NOŻYCE I WYSPA SKARBÓW (4+) 18-22 września, 2-6 października

SPEKTAKL MIKOŁAJKOWY (3+) 4 – 20 grudnia;

KONTAKT: 536 128 473 lub figurki@teatrfigur.pl

bilety w cenie 40 zł od dziecka.

Strony
Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera TFK.