Warsztaty teatralne dla przedszkolaków

Teatr Figurki powstał z potrzeby stworzenia miejsca, w którym dziecięca potrzeba opowieści i ciekawość świata spotykają się z pasją tworzenia teatru. Zajmujemy się teatrem dla dzieci, bo świat dziecięcej wyobraźni jest dla nas źródłem nieustannych inspiracji.

Kiedy nie gramy spektakli tworzymy Magiczną Fabrykę Robotów czy Pracownię Stworów Cieniolubnych, gdzie wszyscy chętni mogą wspólnie projektować, tworzyć i animować własne lalki teatralne. Uczymy małych i dużych żonglowania, kręcenia talerzykiem, balansowania na linie i chodzenia na szczudłach. W oknach mieszkań, klatek schodowych, przedszkoli, tramwajów robimy wspólnie teatr cieni i opowiadamy niezwykłe historie.

OFERTA WARSZTATOWA TEATRU FIGURKI DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH:

1. WSZYSTKIE TAJEMNICE TEATRU LALEK

Na ile sposobów można się zamyślić? Czy można zatańczyć słońce?

Czy w teatrze konieczna jest scena?

I po co człowiekowi teatr?
Wydaje się, że dla maluchów teatr lalek jest czymś najbardziej oczywistym. Animacja jest częścią ich codzienności. Dlatego głównym tematem zajęć nie jest technika, a wyobraźnia, wyrażanie emocji, świadomość ciała i praca w grupie.

W programie:

  • prezentacja podstawowych technik lalkowych (pacynka, kukła, lalka cieniowa, lalka stolikowa);
  • budowanie etiud w teatrze przedmiotu;
  • improwizacje teatralne

(program modyfikowany jest w zależności od wieku dzieci).

Grupa wiekowa: 3-6 lat.

Czas trwania: 45 min.

2. W ŚWIECIE SŁOWIAŃSKICH STWORZAKÓW

Dawno, dawno temu Słowianie wierzyli, że ich losem kierują tajemnicze stworzaki. Nikt ich nie widział, ale ludzie wiedzieli, że niektóre z nich mieszkają w lasach i opiekują się roślinami. Inne chowają się w domach i pomagają człowiekowi w codziennych czynnościach.

Są też i takie, które psocą, mylą ścieżki w lasach, przestawiają przedmioty w domach. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie ze słowiańskimi stworzakami! Dzięki magii teatru cieni wszystko jest możliwe!

Warsztaty teatru cieni dla dzieci 5+. Konieczny aktywny udział nauczycieli. Czas trwania: 1h/1h 15min.

Grupa wiekowa: dzieci w wieku 5-8 lat.

Czas trwania: 45 min.

3. WSZYSTKIE WCIELENIA WAWELSKIEGO SMOKA

Niby wszyscy wiedzą jak to było – smok, kłopot z księżniczką, plejada rycerzy-nieudaczników, aż w końcu zjawia się młody Szewczyk i wciela w życie sprytny pomysł z owcą. Rzecz jednak w tym, że jeśli chodzi o szczegóły, to nie mamy całkowitej pewności. Jak wyglądał smok? Co mówili mieszczanie? Jacy rycerze zgłosili się na wezwanie króla? Zapraszamy na warsztat, w trakcie którego spróbujemy poznać całą prawdę o Smoku Wawelskim. Przeanalizujemy takie szczegóły jak ilość smoczych głów, sposób poruszania się gada i jego jadłospis, a także język, w jakim komunikował się z mieszkańcami Krakowa. Pomogą nam w tym lalki, maski i kostiumy. Bo przede wszystkim wspólnie odegramy tę wspaniałą historię!

Warsztaty teatralne inspirowane legendą o Smoku Wawelskim.

Grupa wiekowa: dzieci w wieku 4-6 lat.

Czas trwania: 45 min.

******

Ilość osób na każdych warsztatach: do 25 osób.

 

Strony
Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera TFK.